20 Aralık 2012 Perşembe Saat 20:00 Yer: Murat Düğün Salonu(Sanayi mah. Sultan Selim cad. No:93 Kağıthane)
Muhalifler,bugün Halep′te el yapımı roketle askeri iki helikopteri düşürdü
  • Dünya
  • Türkiye
  • Ekonomi
  • Kültür Sanat
  • Yaşam
  • Eğitim
  • Spor
  • Basın Özetleri
  • Bilim-Teknoloji
  • Din-İdeoloji
Bookmark and Share

Bu yazi 1154 defa okunmustur.

Tarık Suresindeki Mucize -Video
16.09.2009 / Tımeturk
Bilimsel araştırmalar Kur′an′daki bir gerçeği daha ortaya çıkardı. Kapı çalmasını ve tokmaklanmasını andıran yıldız sesleri, Kur’an-ı Kerim’deki "Tarık"ın manasını ortaya çıkardı.

Bilim adamları Güneş’e benzer yapıdaki üç parlak yıldızın sesini kaydedildiğini açıkladı. Geçtiğimiz yıllarda Corot uzay teleskopu kullanılarak kayıtların yapıldığını belirten bilim adamları, seslerin kalbin nabız atışlarına benzediğini söyledi.


Nötron Yıldızındaki patlamalar...

Yıldız seslerinin yaklaştıkça da kapı çalması veya tokmaklanması gibi ses çıkardığını vurgulayan bilim adamları, bu yöntem sayesinde ilk kez, 100 ışık yılı uzaklıktaki yıldızların doğasına ilişkin bilgilerin elde edildiğini bildirdi. Yıldız sismolojisi adı verilen ses kayıt tekniği, uzay bilimcilerin giderek daha çok ilgilendikleri bir araştırma yöntemine dönüşüyor.


Nötrondan ayrılıp ortaya çıkan yeni parlak yıldızlar...

Kalifornia Üniversitesinden Richard Rothschild, yıldızların hem içlerinde hem de dış kabuklarında benzeri sesler çıkardığını açıkladı. Bir güneş gibi olan nötron yıldızlarındaki patlamaların ardından parlak bir yıldız doğurduğunu belirten Rothschild sözlerini şöyle bitiriyor; “This explosion was akin to hitting the neutron star with a gigantic hammer, causing it to ring like a bell/Bu patlama nötron yıldızına dev bir tokmak gibi çarpıyor ve ardından zil sesi gibi ses çıkarıyor.”Kur’an’ın bir mucizesi daha ortaya çıktı

Mısırlı ünlü bilim adamı Prof. Dr. Zağlul en-Neccar (Zaghloul Al-Najjar), yıldız sesinin kaydedilmesi ile Kur’an-ı Kerim’deki bir mucizenin daha aydınlatıldığını belirtti.Kur’an’ı Kerim’deki Tarık Suresinin buna işaret ettiğini ifade eden Prof. Dr. Zağlul, Arapça olan Tarık’ın manasının "[bir şeye] vurdu" veya "bir şeyi [döğdü/tokmaladı]" anlamındaki taraka fiilinden türetildiğini, bu nedenle, taraka′l-bâb, "kapıyı çaldı/tokmakladı" anlamına geldiğini söyledi.


Prof. Dr. Zağlul en-Neccar

Kur’an-ı Kerim üzerine yaptığı araştırmaları ile tanınan Prof. Dr. Zağlul en-Neccar, Wales Üniversitesinde jeoloji alanında doktorasını tamamladı.Kur’an-ı Kerim’de yüce Allah şöyle buyurmaktadır; “Yemin olsun göğe ve Târık′a; o, gece gelene/o, tokmak gibi vurana/o, kapı çalana/o, çıkıverip de yürek hoplatana. Tarık, bilir misin nedir? O pırıl pırıl parlayan bir yıldızdır.” (Tarık Suresi / 1-3)


Prof. Dr. Zağlul en-Neccar′ın bir televizyonda NASA′dan alıp izleyicilere dinlettiği yıldız sesi ve video için tıklayın;

Dr. Zağlul ve Yıldız sesi
Etiketler

  Yorumlar
+ Yorum ekle
Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ
Erdoğan Tuna
Sınır Boyu
Erdoğan Tuna
İslamcıların Ahlakla İmtihanı
Metin Ünlü
Bu Ülke
Metin Ünlü
Bu Cümle Tribünleri Ayağa Kaldıracak...
Hanife Polat UZUN
Ruhaliyet
Hanife Polat UZUN
Babamın elleri...
Ahmet YILDIZ
Davet
Ahmet YILDIZ
Herkes Geleceğine Ne Hazırladığına Bir Baksın!
Eylül Turna
Kurşun Kalem
Eylül Turna
Dikkat! Bu Kapıdan Bana Benzemeyen Geçemez.
S.Bülent Yılmaz
S.Bülent Yılmaz
Kürdistan’a Bahar Gelir Mi?
Abdulhakim BEYAZYÜZ
Abdulhakim BEYAZYÜZ
İslami Hareket Mezhepler Üstü Olmalıdır
İKTİBAS YAZARLAR
Yıldıray OĞUR
Yes we Can
Yıldıray OĞURMehmet PAMAKAbdurrahman DilipakAhmet Altan Ahmet Taşgetiren Ali Bayramoğlu Akif Emre Ergun Babahan Fehmi Koru Mehmet Altanİsmet Berkan Mümtazer Türköne Nuh Gönültaş Taha AkyolHamza TürkmenRoni MarguliesSamir SALHA Baskın Oran
ÇEVİRİ YAZILAR
Feyaz EL ACEMİ
Araplar İran Savaşına Hazır Mı?
ANKETİMİZE KATILIN
Tayyip Erdoğan'ın "Son 10 senede aşırılıklar törpülendi. Bir anlamda paratoner gibi olduk, gaz aldık.” sözü ile ne kastetmektedir?
Sisteme Entegrasyon
Sistemin Ele Geçirilmesi
Dil Sürçmesi

KÖPRÜ LINKLERIMIZ