20 Aralık 2012 Perşembe Saat 20:00 Yer: Murat Düğün Salonu(Sanayi mah. Sultan Selim cad. No:93 Kağıthane)
Muhalifler,bugün Halep′te el yapımı roketle askeri iki helikopteri düşürdü
  • Dünya
  • Türkiye
  • Ekonomi
  • Kültür Sanat
  • Yaşam
  • Eğitim
  • Spor
  • Basın Özetleri
  • Bilim-Teknoloji
  • Din-İdeoloji
Bookmark and Share

Bu yazi 1461 defa okunmustur.

Grup Yürüyüş’ün Yeni Albümü Çıktı! Dinle
29.08.2009 / Haksöz
Grup Yürüyüş’ün yeni albümü, “Adanış Günü” ismiyle çıktı!Bu albümle Grup Yürüyüş, ikinci kez dinleyicileriyle buluşuyor.Albümde Ergenekon şarkısı da var!

 

Grup Yürüyüş′ün Yeni Albümü "Adanış Günü" Albümünden Bir Kolâj:
Özellikle yakın dönemde Gazze′de yaşanan trajedi ve destansı direnişin ardından çalışmalarına hız veren Grup Yürüyüş, birçok temanın işlendiği yeni albüm ile yeniden dinleyicilerinin karşısına çıktı. "ADANIŞ GÜNÜ" adlı albüm Ekin Yayınları bünyesindeki Ekin Prodüksiyon tarafından yayınlandı. 13 eserin yer aldığı albümde Filistinli kardeşlerimizin yaşadığı acılar ve Gazze direnişi ile ilgili üç yeni şarkı yer alıyor. Gazze′nin yanı sıra 2006 Temmuz savaşında Lübnan′da Siyonist bombaların yıktığı enkazdan cansız bedeni çıkarılan 10 günlük bebek Vaad′e ağıt yakılan albümde Bünyamin Doğruer de bir şiirini seslendiriyor. Ayrıca Arapça bir eserin Mescid-i Aksa anısına yorumlandığı albümde, Aksa′nın sahiplenilmesi gerektiği vurgusu Mehmet Pamak′ın hitabetiyle dile getiriliyor.
 
Ergenekon Şarkısı Var!
Müzikal olarak çeşitli tarzların yer aldığı ve farklı okuma tekniklerinin de denendiği albümde Grup Yürüyüş, başörtüsüyle ilgili de yeni bir şarkı yapmış. Başörtüm adlı eser oruç ve namaz gibi başörtüsünün de inancımızın nişanesi olduğunu işliyor, örtünün Müslüman kadının kimliği ve onuru olduğunu yüksek perdeden deklare ediyor. Ayrıca albümde Kürt sorunu, darbeler gibi konular da işleniyor. Kuyu adlı eser, girişinde dengbej bir Kürt anasının ağıtıyla başlarken, işlenen konu kullanılan enstrümanlarla bir bütünlük arz ediyor. Darbecilerin, çeteci yargı düzeninin, darbesever çevrelerin ti′ye alındığı ve sözleri itibariyle halkın özlemlerinin yansıtıldığı Ergenekon isimli eserin, vurgularıyla birlikte okuma tekniğiyle de ilgi uyandırması bekleniyor.
Albümdeki eserlerin çoğunun söz ve müziği Grup Yürüyüş′e ait. Ayrıca Kardeşlik Çağrısı grubunun emektar sanatçısı Yaşar Burak, Murat Tekin ile birlikte Kürtçe yeni bir eserini seslendirmiş. Albüme konuk olan bir diğer sanatçı Nizamettin Türeyenci de Grup Yürüyüş′ün sözlerini yazdığı vahyin aydınlığına çağrıda bulunulan bir bestesini seslendiriyor. Grup Yürüyüş, bu albümde Ey Şehit adlı eseri yeniden yorumluyor. İran devrim müziklerinden uyarlanan bu eserin sözleri Abdulbaki Kömür′e ait.
Çok sayıda canlı enstrümanın kullanıldığı albümde enstrüman kayıtlarının önemli bir kısmı virtüöz müzisyenler tarafından icra edildi. Davul, bass gitar, klasik-akustik-elektro gitar, grup keman, çello, klarnet, akordeon, ud, mey-balaban-zurna, obua, flüt, trumpet-trombon, tar, bağlama, piyano, timpani ve perküsyon grubu enstrümanlarının kullanıldığı albümün kayıtları Can Stüdyoları′nda alındı. Albümün bağlama kayıtları Grup Genç elemanı Murat Polat tarafından icra edildi. Murat Polat koro kayıtlarına da sesiyle eşlik etmiş. Çeşitli müzik türlerinden izler taşıyan albümdeki eserlerin aranjeleri ise İsmail Ergenler ve Nizamettin Türeyenci tarafından yapıldı.
"Umuda Yürüyüş" adlı ilk albümünü 2005 yılı sonunda yayınlayan Grup Yürüyüş′ü yeni albümleri dolayısıyla tebrik ediyor; Rabbimizden muvaffakiyetler diliyoruz.
HAKSÖZ-HABER
ALBÜM SİPARİŞİ İÇİN 0212 524 10 28 no′lu telefonu arayabilir; haksozdergisi@gmail.com ve grupyuruyus@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz. Albümü ayrıca Özgür-Der şubelerinden ve Azim Dağıtım′dan temin edebilirsiniz.
Albümde Yer Alan Eserler: 
 Etiketler

  Yorumlar
+ Yorum ekle
Henüz hiç yorum yapılmamış.

YAZARLARIMIZ
Erdoğan Tuna
Sınır Boyu
Erdoğan Tuna
İslamcıların Ahlakla İmtihanı
Metin Ünlü
Bu Ülke
Metin Ünlü
Bu Cümle Tribünleri Ayağa Kaldıracak...
Hanife Polat UZUN
Ruhaliyet
Hanife Polat UZUN
Babamın elleri...
Ahmet YILDIZ
Davet
Ahmet YILDIZ
Herkes Geleceğine Ne Hazırladığına Bir Baksın!
Eylül Turna
Kurşun Kalem
Eylül Turna
Dikkat! Bu Kapıdan Bana Benzemeyen Geçemez.
S.Bülent Yılmaz
S.Bülent Yılmaz
Kürdistan’a Bahar Gelir Mi?
Abdulhakim BEYAZYÜZ
Abdulhakim BEYAZYÜZ
İslami Hareket Mezhepler Üstü Olmalıdır
İKTİBAS YAZARLAR
Yıldıray OĞUR
Yes we Can
Yıldıray OĞURMehmet PAMAKAbdurrahman DilipakAhmet Altan Ahmet Taşgetiren Ali Bayramoğlu Akif Emre Ergun Babahan Fehmi Koru Mehmet Altanİsmet Berkan Mümtazer Türköne Nuh Gönültaş Taha AkyolHamza TürkmenRoni MarguliesSamir SALHA Baskın Oran
ÇEVİRİ YAZILAR
Feyaz EL ACEMİ
Araplar İran Savaşına Hazır Mı?
ANKETİMİZE KATILIN
Tayyip Erdoğan'ın "Son 10 senede aşırılıklar törpülendi. Bir anlamda paratoner gibi olduk, gaz aldık.” sözü ile ne kastetmektedir?
Sisteme Entegrasyon
Sistemin Ele Geçirilmesi
Dil Sürçmesi

KÖPRÜ LINKLERIMIZ