Davet Haber

Antalya’da kırmızı alarm! Okullar tatil edildi…

Antalya’da kırmızı alarm! Okullar tatil edildi…
178 views
06 Şubat 2019 - 9:16
Antalya’da 5 ilçede hortum ve fırtına riski nedeniyle bugün okullar tatil edildi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamada “09.00-12.00 saatleri arasında vatandaşlarımızın işi olmadıkça açık alanlarda bulunmamasını tavsiye ediyoruz. Çiftçilerimizin de alabilecekleri önlemleri bu geceden almalarını öneriyoruz” dedi.
Fırtına Muğla’da da etkili oluyor. Datça’da fırtına sahile demirleyen tekneleri beşik gibi salladı, trafoların patlaması sonucu elektrik kesintisi yaşandı.
Antalya’da kırmızı alarm. Geçen hafta yaşanan hortum felaktenin ardından bugün de fıtına beklentisi üzerine peş peşe uyarılar geldi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 5 ilçede okulların bir günlüğüne tatil edildiğini duyurdu.
Karaloğlu, “Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünün uyarısı kapsamında Kemer, Kumluca,Finike, Demre ve Kaş ilçelerinde fırtınanın saatteki hızının 100 kilometreyi geçeceği ve hortum riski oluşturacağı değerlendirilerek, valiliğimizce çarşamba günü tüm resmi ve özel okullarda eğitimi bir gün ara verilmiştir.” ifadelerini kullandı.
FIRTINANIN HIZININ 100 KİLOMETRENİN ÜZERİNDE OLMASI BEKLENİYOR
Akşam ve gece Kaş ile Finike arasındaki kıyı şeridinde ise fırtınanın saatteki hızının yer yer 100 kilometrenin üzerine ulaşacağı, perşembe günü sabah etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.
Yaklaşık 2 hafta önce üst üste hortumların yaşandığı Antalya’da fırtına nedeniyle meydana gelebilecek ulaşımda aksama, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba vedoğalgaz kaynaklı zehirlenme gibi olumsuzluklara karşı ilgililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.
VALİ KARALOĞLU CANLI YAYINDA UYARDI: SOKAĞA ÇIKMAYIN
CNN TÜRK canlı yayına katılan Antalya Valisi Münir Karaloğlu şu açıklamalarda bulundu:”Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğümüzün iki adet uyarısı oldu. Bu gece ve yarın Antalya’nın batı ilçelerinde fırtına hızının zaman zaman 100 km geçeceği ve hortum riski uyarısı nedeniyle vatandaşımıza valiliğimizin sitesinden, sosyal medya hesaplarından duyurmuş olduk. Antalya’nın batısında kalan ilçelerde de 1 gün özel ve resmi kreşten başlayarak tüm okullarda eğitime ara verdik.
Özellikle 09.00-12.00 saatleri arasında vatandaşlarımızın işi olmadıkça açık alanlarda bulunmamasını tavsiye ediyoruz. Eğer bir hortum riski görürlerse kapalı alanlarda muhafaza etmelerini öneriyoruz. Çiftçilerimizin de alabilecekleri önlemleri bu geceden almalarını tavsiye ediyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.