Davet Haber

YediHilal, Kızılcahamam Kampında Bir Araya Geldi

YediHilal, Kızılcahamam Kampında Bir Araya Geldi
513 views
09 Şubat 2019 - 18:12

YediHilal, Türkiye genelindeki şubeleriyle “İstişare, Paylaşım, Kardeşlik Kampı’nı” Kızılcahamam’da yaptı.

Kampın ilk gününde; “Bu hareket; oturanlara inat ayakta duranların, ayakta duranlara inat yürüyenlerin, yürüyenlere inat koşanların hareketidir. Ve mesele hareketse omuz omuza yürümek esastır.” şeklinde konuşan YediHilal Genel Başkanı Salim Sarıyıldız’ın konuşmasıyla başladı.

Ortaöğretim Başkanı Samet Paçacı; Katılımcı değil hareket sahibi bir ortaöğretim hedefliyoruz.
Ulaşılamamış noktalara gidiyoruz; Kızılay’da değil Sincan’da şube açıyoruz.
Yerele özel çalışmalar yapıyoruz.

Protokol üstü bir duruş peşindeyiz. Milli eğitimle yapılacak bir protokolden ziyade on tane gence ulaşmayı tercih ediyoruz.

İstişarelerimizi gençlerle yapıyoruz; alınacak en ufak kararı bile lise ve ortaokul gençleriyle konuşuyoruz. Maarifete kıymet, kendine özgü yeteneklere değer veriyoruz. Şeklinde konuştu.


Üniversite Başkanı Muhammed Fatih Aktı; “Biz ortaöğretime yönelik çalışıyoruz; ortaöğretim de bizi besliyor. İki çalışma alanı da ana arterlerimizden. Dengeyi sağlayarak gereken ehemmiyeti göstermeye çalışıyoruz.

Bugün Orta Doğu’da belki 100 kişiden 60’ı Orta Doğu Uzmanı. Fakat aynı 100 kişi içinden ancak birkaç tane Batı uzmanı bulabiliyoruz. Bundan sebep “Bu Sefer Batı’ya” konuşmalarına önem veriyoruz. Bu konuşmalarda birimlerimizdeki öğrenciler Batı’nın sorunlarını ve farklı perspektiflerden konumunu ve açıklarını/ açmazlarını tartışıyor dedi.

 

İkinci günü…

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.